3 ciekawe gry na GB – Spider-Man, Mutant Ninja, Operation C

2 kwietnia 2021 by Brak komentarzy

Konsola Game Boy należy do konsol przenośnych. W 1989 roku, czyli w roku premiery konsoli GB była to stosunkowa nowość, dlatego zdominowała ona w tamtym czasie rynek konsol przenośnych. Jednak sama konsola nic nie znaczy bez gier, bez dobrych tytułów nawet najlepszy sprzęt się nie obroni, lecz nie dotyczy to omawianej konsoli, ponieważ w swojej bibliotece posiadała ona ciekawe tytuły, a oto 3 przykłady takich gier:

The Amazing Spider-Man

Gra miała swoją premierę w 1990 roku i opowiadała o przygodach człowieka pająka, czyli popularnej postaci. Ciekawa gra typu beatem’up, czyli chodzi się od lewej do prawej i pokonuje wszystko co pojawi się na ekranie, a na końcu walczy z bossami. Będzie tu strzelanie z pajęczyny, chodzenie po ścianach, trochę akrobatyki i walki, czyli wszystko co spider-man powinien mieć. Ciekawy tytuł jednak z ograniczeniami jakie miała konsola, nie ma porównania do obecnych gier, ani pod względem mechaniki, ani grafiki, ale jeśli ktoś lubi stare gry i nie przeszkadzają mi pewne ograniczenia, i przede wszystkim grafika może wypróbować grę.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan

Gra również miała swoją premierę w 1990 roku i opowiadała o przygodach 4 żółwi. Przed każdą misją do wyboru był jeden z żółwi, więc nie było problemu, aby wypróbować wszystkie. Ciekawy tytuł, jednak znów z pewnymi ograniczeniami, gra nie dawała tyle możliwości i kombinacji ciosów co chociażby wersja z NES. Jednak mimo wszystko to wciąż ciekawy tytuł, a w tamtych czasach zagranie w TMNT na przenośnej konsoli rekompensowało pewne niedociągnięcia

Operation C

Operation C, czyli popularna Contra, tej gry na przenośną konsolę nie mogło zabraknąć, jedna z najpopularniejszych gier tamtych czasów. Gra miała swoją premierę na GB oraz GBC, co oznacza, że była również w kolorze. Premiera gry miała miejsce w 1991 roku. Operation C miało wszystko co gra Contra mieć powinna i z pewnością był to tytuł w który chciało zagrać wiele osób. Spory arsenał jak na tamte czasy, dużo przeciwników, dynamiczna i szybka akcja oraz bossy, wszystkie cechy, dzięki którym Contra zdobyła swoją popularność. Dla wprawionych graczy nie była ona trudna, ale dla kogoś, kto nie był tak zaznajomiony z tym tytułem mogła sprawić problemy. Oczywiście wiek gry jest bardzo widoczny, ale z pewnością jak polecać stare gry, to Operation C jest godny uwagi, tym bardziej, że nie był tak popularny jak Contra na inne platformy na przykład NES, czy potem SNES.

Jak wspomniałem na GB było wiele gier godnych uwagi, a 3 wyżej wymienione to jedynie przykłady i oczywiście nie wyczerpują one tematu jakim jest „ciekawe gry na GB (Game Boy)”.